Jaké bylinky užívat v těhotenství? Víme, které jsou ty nej!

Které bylinky užívat v těhotenství a které jsou ty nej? 

  1. Kopřiva
    • Obsahuje tělu prospěšné látky, které pomou i v těhotenství. Důležité je železo, které v těhotenství potřebujeme abychom předešli chudokrevnosti. S jarem přichází vhodná doba na její sběr. Sbíráme kopřivu dvoudomou.
  2. Pampeliška
    • Kořen pampelišky napomáhá odstranit z těla odpadní látky, podpořit činnost jater, ledvin, tok žluče a trávení. Je protizánětlivý, pomáhá snížit tlak, hladinu cholesterolu, i krevního cukru. Působí také na klouby a posiluje pohybový aparát. Kdysi se používal také k léčbě močových cest. Sbíráme pampelišku lékařskou, na jaře ji najdete na zahradě. Užívat tuto bylinku v těhotenství, určitě doporučujeme. 
  3. Kontryhel
    • Literatura uvádí, že pomáhá s početím miminka a posiluje dělohu. Tlumí menstruační křeče a utišuje krvácení. Zvyšuje záruku donošení miminka a hladký porod. Některým ženám, ale nemusí vyhovovat. Zatajovat tuto bylinku jsme vám nechtěli a proto doporučujeme obzvlášť u této bylinky se poradit s lékařem.
  4. Heřmánek
    • Působí protizánětlivě, dezinfekčně i protialergicky. Mohou ho užívat také kojenci ve formě čaje. Maminkám pomůže s nadýmáním, střevními či žaludečními potíži, nebo při křečích.
  5. Meduňka
    • Tento voňavý zázrak má pozitivní vliv na náš nervový systém, napomáhá s nespavostí a zabraňuje nadýmání. Zkuste si připravit ne horkou, spíše vlažnou, chladnější meduňkovou koupel a nádherně vás zrelaxuje.
  6. Chlorela a zelený ječmen
    • Je dokázáno, že při porodu přechází až polovina toxinů z matky na dítě. Chlorella velkou část z těla vyloučí už během těhotenství (především prostřednictvím stolice), ječmen zase dočistí tělní tekutiny jako jsou krev, pot, lymfatický systém, a na miminko jich díky tomu přejde mnohem méně. Zelené potraviny nastávající maminku i miminko vyživí potřebnými vitamíny a minerály.

  7. Ostropestřec
    • Už kdysi se používal na nemoci s jaterními obtížemi, krevním tlakem, dutinou břišní nebo deprese. Pomáhá ale také na regeneraci cév, křečové žíly, žlučníkové a žaludeční problémy, pomáhá také na žloutenku. Je výborný na léčbu nízkého tlaku.
  8. Ostružiník
    • Obsahuje vitamin C a taniny, povzbuzuje také imunitu, a má protizánětlivý a močopudný účinek. Dokáže pomoci v prevenci křečových žil. V lidovém léčitelství se listy používají také při různých druzích krvácení.
  9. Jahodník
    • podobně jako pampeliška, napomáhá v léčbě anémie v těhotenství, protože obsahuje železo. Má močopudný účinek, desinfikuje žaludek i střeva, posiluje ledviny.
  10. Maliník (před porodem)
    • Je zdrojem léčivých látek jako jsou - vitamín C, flavony, třísloviny, organické kyseliny např. kyselina citronová slizovité látky, cukry, karoten, pektin, silice a mnoho dalších. Plody maliníků obsahují také žlutozeleného oleje. V těhotenství by se měl užívat těsně před porodem, rozhodně se nedoporučuje ho užívat v průběhu těhotenství a už vůbec ne na začátku. Používá se pro ulehčení porodu a zmírnění porodních bolestí.

 

Pamatujte ale na to, že konzumování bylinek v těhotenství byste měli konzultovat vždy s lékařem.

 

 

Informace k tomuto článku jsme převzali z uvedených zdrojů.

https://www.jecmen-chlorella.cz/l/

https://www.pharmapoint.cz

https://annakohutova.cz/

Mocné bylinky: Osvědčené rady pro zdraví a půvab s pomocí přírody.

ISBN: 9771213476173

Affiliate program